Analyzing Foreign Policy Crises in Turkey
TÜBİTAK /SOBAG 1001 Projesi / Proje No. 112K172
Türkiye'de Dış Politika Krizlerinde Karar Verme ve Kriz Yönetimi Süreç Analizi

logotdp

Üye Giriş

Sitemize Hoş Geldiniz

Yine Bekleriz, Dileriz Yararlı Olmuştur...

  • Üye Kayıt
Fuat Aksu

Fuat Aksu

Salı, 16 Nisan 2013 19:13

Dışişleri Bakanları Listesi

DIŞİŞLERİ BAKANLARI
 NUMARASI GÖREV SÜRESİ DIŞİŞLER BAKANI
BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ ADI SOYADI
1 3 Mayıs 1920 8 Mayıs 1921 Bekir Sami Bey
2 9 Şubat 1921 16 Mayıs 1921 Ahmet Muhtar Bey
3 16 Mayıs 1921 25 Ekim 1922 Yusuf Kemal Tengirşenk
4 26 Ekim 1922 21 Kasım 1924 İsmet İNÖNÜ
5 22 Kasım 1924 4 Mart 1925 Şükrü Kaya Bey
6 4 Mart 1925 11 Kasım 1938 Tevfik Rüştü Aras
7 11 Kasım 1938 13 Ağustos 1942 Şükrü Saraçoğlu
8 13 Ağustos 1942 26 Haziran 1944 Numan Menemencioğlu
9 13 Eylül 1944 10 Eylül 1947 Hasan Saka
10 10 Eylül 1947 22 Mayıs 1950 Necmettin Sadak
11 22 Mayıs 1950 20 Haziran 1956 Prof. Fuat Köprülü
12 25 Kasım 1957 27 Mayıs 1960 Fatin Rüştü Zorlu
13 28 Mayıs 1960 16 Şubat 1962 Selim R. Sarper
14 1 Nisan 1962 20 Şubat 1965 Feridun Cemal Erkin
15 23 Şubat 1965 22 Ekim 1965 Hasan Esat Işık
16 27 Ekim 1965 12 Mart 1971 İhsan Sabri Çağlayangil
17 31 Ekim 1975 21 Haziran 1977 İhsan Sabri Çağlayangil
18 21 Haziran 1977 5 Ocak 1978 İhsan Sabri Çağlayangil
19 26 Mart 1971 3 Aralık 1971 Osman Olcay
20 11 Aralık 1971 25 Ocak 1974 Ü. Haluk Bayülken
21 25 Ocak 1974 7 Kasım 1974 Prof. Turan Güneş
22 13 Kasım 1974 30 Mart 1975 Melih Esenbel
23 21 Haziran 1977 21 Temmuz 1977 Prof. Gündüz Ökçün
24 5 Ocak 1978 12 Kasım 1979 Prof. Gündüz Ökçün
25 12 Kasım 1979 5 Eylül 1980 Hayrettin Erkmen
26 21.09.1980 24.11.1983 İlter Türkmen
27 13.12.1983 21.12.1987 Vahit Melih Halefoğlu
28 22.12.1987 20.02.1990 Mesut Yılmaz
29 22.02.1990 12.10.1990 Prof. Dr. Ali Bozer
30 12.10.1990 23.06.1991 Ahmet Kurtcebe Alptemoçin
31 23.06.1991 21.11.1991 İ.Safa Giray
32 21.11.1991 27.07.1994 Hikmet Çetin
33 27.07.1994 28.11.1994 Mümtaz Soysal
34 12.12.1994 27.03.1995 Murat Karayalçın
35 27.03.1995 06.10.1995 Erdal İnönü
36 06.10.1995 31.10.1995 A. Coşkun Kırca
37 31.10.1995 06.03.1996 Deniz Baykal
38 06.03.1996 28.06.1996 Prof. Emre Gönensay
39 28.06.1996 20.06.1997 Prof. Dr. Tansu Çiller
40 30.06.1997 18.04.1999 İsmail Cem
41 18.04.1999 11.07.2002 İsmail Cem
42 12.07.2002 19.11.2002 Prof. Dr. Şükrü Sina Gürel
43 19.11.2002 14.03.2003 Yaşar Yakış
44 14.03.2003 28.08.2007 Abdullah Gül
45 29.08.2007 02.05.2009 Ali Babacan
46 02.05.2009   Ahmet Davutoğlu
       

 

Sayfa 7 / 7

Site İstatistikleri

Bugün45
Dün378
Bu Hafta817
Bu Ay5189
Toplam408520

Visitor Info


Who Is Online

1
Online

Çarşamba, 11 Aralık 2019 02:17

S5 Quick Contact

S5 Box

Üye Giriş

Sitemize Hoş Geldiniz

Yine Bekleriz, Dileriz Yararlı Olmuştur...